Naming to tworzenie ciekawych nazw i claimów (głównych haseł reklamowych) marek, firm, usług, organizacji i produktów. To podstawa kreowania silnego wizerunku marki. Najlepsi w namingu jesteśmy my: NAZYWAMY > doświadczona agencja brandingowa.
Silna marka ZAWSZE zaczyna się od dobrej nazwy. Dlatego z ogromną starannością podchodzimy do projektów namingowych. Nie szalejemy kreatywnie tam, gdzie potrzebna jest stonowana, merytoryczna nazwa. Ale chętnie bawimy się słowem, gdy pozwalają nam na to założenia projektu.
Naming (tworzenie nazw) to nie jest łatwy proces. A jednocześnie – jest bezcenny; nazwa to najważniejszy element wizerunku każdej marki lub firmy. Bez dobrej nazwy cały biznes kuleje, i to bez względu na to, jak duże kwoty zostaną zaangażowane w jego promocję. Potrzebujesz dobrej nazwy. Potrzebujesz nas.
Trzy kroki do świetnej nazwy
1.
Pierwszy krok już wykonałeś lub wykonałaś – jesteś na naszej stronie. Proszę bardzo; czuj się jak u siebie, rozejrzyj się chwilkę. Polecamy zwłaszcza artykuły o 11 warunkach stworzenia dobrej nazwy i 16 etapach namingu; nakreślają one troszkę tło naszej pracy. Jeśli jesteś zainteresowany lub zainteresowana ofertą – zapraszamy do kontaktu, albo od razu do pobrania briefu.
2.
Podpisujemy zlecenie i zaczynamy pracować. Razem wypełniamy brief i omawiamy cele projektu, aby dokładnie wiedzieć, jaka ma być nazwa (oprócz tego, że świetna) i/lub claim. Następnie Tomek zaszywa się w słownikach, buduje bazę słownictwa i tworzy propozycje nazw. Wyselekcjonowane nazwy weryfikujemy i przedstawiamy w prezentacjach po minimum 5 propozycji.
3.
Jeśli wśród przesłanych propozycji nie ma idealnej nazwy; przygotowujemy kolejną serię propozycji, którą znów podsumowujemy w prezentacji – i tak do skutku. Gdy już wybierzemy nazwę, Grzesiek może dodatkowo zweryfikować ją od strony prawnej. Na koniec podpisujemy umowę i przekazujemy prawa do wybranej nazwy. I tyle! Można śmiało startować z nową marką.
Dlaczego to właśnie my, a dokładniej – Tomek Banasik – powinien wymyślić Twoją, nową nazwę? Trzy główne powody:
a) dokładnie wiesz, kto będzie dla Ciebie pracował i jakie ma doświadczenie,
b) jeśli któraś z nazw w portfolio na tej stronie ci się podoba, możesz być pewnym, że Tomek jest jej autorem. A skoro raz już przeszedł taki proces namingowy – masz pewność, że może osiągnąć podobny efekt,
c) Tomek jest magistrem polonistyki, nagradzanym copywriterem z 19 latami praktyki i setkami zrealizowanych projektów reklamowych i brandingowych.
NAMING to tworzenie ciekawych nazw firm, usług, organizacji i produktów. To podstawia i początek kreowania silnego wizerunku marki. Ale nie koniec
18
Od 18 lat tworzymy nazwy, tworzymy marki, tworzymy claimy
Nasze doświadczenie to ponad setka nazw, claimów i logotypów. Poniżej wyświetlamy kilka losowych. Po więcej Zapraszamy na stronę: PORTFOLIO.


Nazwa produktów konkurencyjnych dla gorących kubków, mająca uzupełnić ofertę produktów gotowych firmy Pamapol.

Nazwa gdańskiej firmy oferującej usługi z zakresu zakupu, pośrednictwa i finansowania zakupu nieruchomości.

Nazwa marki własnej z częściami przeznaczonymi do budowy maszyn w portfolio EBMiA.

Koncepcja nazwy marki premium casual/business dla mężczyzn, zrealizowana dla LPP S.A.

Naming dla WKRA SA: nowa nazwa łącząca skojarzenia nie tylko z książkami, ale też z dystrybucją prasy i multimediów.

Nazwa cateringu dietetycznego bilansowanego na podstawie analizy pierwiastkowej włosów.

Hasło reklamowe wina musującego „Carnaval” z oferty Grupy Belvedere.
Naming jest wieloetapowym projektem, w którym kreowanie pomysłów nazw to tylko jeden z elementów. Samo słowo to dopiero początek – aby stało się ono silną nazwą, musi być poparte solidną analizą językową oraz weryfikacją prawną. Chcesz się dowiedzieć więcej? Przeczytaj naming > 17 etapów.
Naming to złożony proces; analiza propozycji opiera się w nim na wielu elementach. Kreując nazwy uwzględniamy 11 kryteriów, które zawsze powinna spełniać tworzona przez nas nazwa firmy, marki lub produktu. Więcej? Poczytaj tutaj: 11 zasad namingu.
4 pozytywne zasady namingu
Nazwa musi być:
> łatwa do zapamiętania
> jednoznaczna w zapisie
> przyjemna fonetycznie
> rejestrowalna tzn. nie może już być opatentowana przez inną firmę
2 negatywne zasady namingu
Nazwa nie może:
> przywoływać negatywnych skojarzeń lub podtekstów
> brzmieć dwuznacznie w sytuacji, gdy drugie znaczenie jest negatywne, źle kojarzące się lub wprowadzające w błąd
5. wartościowych zasad namingu
Dobrze, gdy nazwa jest:
> merytoryczna tj. kojarzy się z usługą
> dostępna, czyli posiada wolną domenę
> rozwojowa > nie będzie postępów firmy
> ciekawa bo dzięki temu się wyróżni
> plastyczna dobrze współgra z claimem
Poniżej przykładowe referencje za projekty namingowe i brandingowe. Więcej można przeczytać tutaj: REFERENCJE.
Czy naming to nazewnictwo? Tak. Czy nazewnictwo to naming? Nie. Czym one różnią się od siebie?
…kończymy porządkowanie portfolio sloganów reklamowych. Zerkniecie?
Przy okazji porządkowania strony, uznaliśmy, że opublikujemy nasze portfolio również w formie prostego filmu, który w raptem 2 minuty przeprowadzi…