Renaming – decyzja ekstremalna

Home / blog / Renaming – decyzja ekstremalna

Kiedy warto zmienią nazwę, czyli tym razem na temat namingu wypowiadam się dla serwisu PulsHR.


Z pozoru serwis o dość odległej od marketingu tematyce, a tu proszę. Nie dość, że przedrukowali już raz moją wypowiedź dla Newserii (link w artykule na stronie PulsHR), to tym razem przesłali pytania na temat zmiany nazwy firmy. A to – każdy copywriter to wie – i odpowiedzialna, i poważna, i trudna sprawa;

„…Zwykle bardziej opłaca się wprowadzić na rynek nową, inaczej pozycjonowaną markę, poszerzając w ten sposób portfolio marek, które firma posiada, niż likwidować markę istniejącą – zmiana nazwy najczęściej oznacza śmierć marki. Jednak gdy już do tego dochodzi, to najczęściej zmianę nazwy wiąże się z całkowitym odcięciem od dotychczasowego wizerunku marki; jest to uzasadnione, gdy na tym wizerunku marki ciąży jakaś skaza, gdy jest ona bardzo negatywnie odbierana…”

Całą wypowiedź można przeczytać w artykule: Zmiana nazwy firmy decyzją ekstremalną, ale nierzadką. Co oznacza dla pracowników? Zapraszam!

Tomasz Banasik
Tomasz Banasik
Copywriter, właściciel NAZYWAMY.COM. Od 15 lat w mediach, od 12 lat w reklamie. Laureat 11 nagród i nominacji wydawniczych i reklamowych. Realizował projekty m.in. dla: Big Star, Polsat, Polpharma, UPC, Alma, PZU, Tyskie, NBP, Crédit Agricole, Żywiec, Credit Suisse, Kamis, Orange, HP, Lipton, Vichy, Saga, ING, PKP Intercity, CEPA, TVN 24, Nestlé.
Related Posts

Leave a Comment