Zgrabna zmiana claimu Alior Banku

Home / blog / Zgrabna zmiana claimu Alior Banku

Fonetycznie – niemal to samo hasło. Komunikacyjnie; coś zupełnie innego. Zmiana komunikacji Alior Banku zaczęła się od zmiany claimu, który prowadził markę przez 8 lat.


Sam bank zmianę tłumaczy tak: „…„Wyższa kultura. Bank nowości.” – to nowe hasło przewodnie Alior Banku. Po blisko 9 latach od rozpoczęcia działalności bank zdecydował się na zmianę, która jest jednym z elementów realizacji strategii „Cyfrowego buntownika”. Nowe hasło zastąpi dotychczasowe określenie „Wyższa kultura bankowości”…” – źródło: Alior Bank.

Poprzedni claim Alior Banku: Wyższa kultura bankowości

Poprzedni claim Alior Banku: “Wyższa kultura bankowości”

Przyznać trzeba, że zmiana jest sprytna. W momencie wprowadzenia marki na rynek, komunikowanie wysokiego pozycjonowania (“wyższa kultura”) oraz wzmocnienie podkreślenia, że – nowa na rynku marka – jest marką banku; było jak najbardziej uzasadnione. Stąd bankowość, niejako powtarzająca komunikat z drugiego słowa nazwy Alior Banku.

Z czasem, gdy marka zbudowała rozpoznawalność,
a słowo Alior z bankiem kojarzy się już automatycznie; odświeżenie claimu przy zachowaniu jego dotychczasowej fonetyki wydaje się być dobrym ruchem. W dodatku: ruchem który pomoże pozyskać nowe obszary komunikacyjne, jednocześnie repozycjonując markę w stronę nowocześniejszych rozwiązań (które swego czasu Alior próbował wprowadzić na rynek pod osobną, mocno związaną z nowymi technologiami marką Alior Sync).

Hasło „Wyższa kultura bankowości” towarzyszyło Alior Bankowi od samego początku – od jesieni 2008 roku. Za obsługę reklamową Alior Banku od 9 lat nieprzerwanie odpowiada agencja reklamowa PZL.

Nowy claim Alior Banku: "Wyższa kultura. Bank nowości."

Nowy claim Alior Banku: “Wyższa kultura. Bank nowości.”

 

agencja namingowa NAZYWAMY.COM
agencja namingowa NAZYWAMY.COM
Od 2007 roku nadajemy nazwy firmom, markom, usługom i organizacjom. Dobre nazwy, dowolnym markom.
Related Posts

Leave a Comment