Portugalia, claim i odkurzacze?

Home / blog / Portugalia, claim i odkurzacze?

Co łączy nas z Portugalią? Praca oczywiście, a dokładniej: claim i główne hasło prowadzące.

Przy okazji rebrandingu EcoMax, dystrybutora portugalskich odkurzaczy centralnych Aspilusa, zmieniane było nie tylko logo i identyfikacja wizualna firmy, ale też claim i hasło prowadzące. Zarówno claim, jak i hasło wyszły od nas. Claimem, który do celów B2B wybrał klient jest „Czyste z zasady”, natomiast hasłem (głównie B2C) luźniejsze „Tak odkurzać to jak wygrać”. Poniżej omówienia obu tych komunikatów.

Klient: EcoMax – dystrybutor portugalskich odkurzaczy centralnych Aspilusa

Claim: CZYSTE Z ZASADY
Grupa docelowa: obiekty publiczne i hotelowe oraz właściciele domów jednorodzinnych
Brief: nawiązanie do branży w kontekście uczciwych relacji B2B
Opis: Gra słowna nawiązująca do pozytywnej obietnicy; „czyste zasady” to zwrot powszechnie znany, mówiący o grze fair. Tak więc mamy w tym claimie dwa wątki: raz, że mówimy o czystości (a więc o celu odkurzania), a dwa mówimy o tym, że zarówno wobec klientów, jak i partnerów biznesowych jesteśmy po prostu uczciwi – gramy wg. czystych zasad.

Główne hasło prowadzące: TAK ODKURZAĆ, TO JAK WYGRAĆ
Grupa docelowa: odbiorcy końcowi
Brief: swobodniej. Najpierw powstał claim, dlatego w haśle uznaliśmy, że możemy być „bardziej na luzie”
Opis: rym + obietnica zysku, który pojawi się podczas użytkowania produktu (np. zysku czasu lub komfortu odkurzania), a więc to, o co nam chodzi komunikacyjnie; deklaracja, że z czasem klient odczuje wyraźną różnicę korzystając z naszego produktu. Jest to neutralne, ale bardzo naturalnie brzmiące hasło, które rozwija (gramatycznie) zwrot powszechnie używany w języku potocznym „tyle wygrać”; który na stałe wszedł do komunikacji nie tylko werbalnej.

haslo
EcoMax claim logo (1)

Related Posts

Leave a Comment