Brief na logo i/lub identyfikację wizualną

Home / blog / Brief na logo i/lub identyfikację wizualną

Ostatni z naszych briefów; tym razem na elementy graficzne, gdy projektowaną nazwę mamy ubrać w logo i/lub identyfikację wizualną.

NAZYWAMY.COM jest biznesowo powiązane z agencją brandingową NIPO.PL (formalnie; jesteśmy jej częścią). Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby podpisać umowę nie tylko na realizację nazwy, ale też na realizację logo i/lub elementów identyfikacji wizualnej (typu; wizytówka, papier firmowy, koperty itp.), które daną nazwę by obrazowały. Oferta łączona zwykle jest tańsza, niż zlecenia jednostkowe, a i nam pracuje się troszkę łatwiej – w takim wypadku, już na etapie tworzenia nazwy mamy „z tyłu głowy” dodatkowe zadanie pt.: „jak można przełożyć daną propozycję nazwy na logotyp”.

W praktyce: są takie nazwy (większość), które nie narzucają rozwiązań graficznych logotypu lub identyfikacji wizualnej. Ale zdarzają się też nazwy, które od razu przywołują konkretne skojarzenia graficzne – np. Mleko Łaciate, którego nazwa wprost mówi o elemencie wizualnym, zawiera więc wskazówkę tego, jak powinna wyglądać (i jak faktycznie wygląda) identyfikacja wizualna tej marki.

W praktyce 2: istnieje możliwość wizualizacji w logo np. 3 wybranych propozycji nazw. Jest to opcja przydatna w sytuacji, gdy nowa marka prezentowana jest do akceptacji np. na spotkaniu zarządu spółki, który chce podjąć decyzję już na bazie dobrze zobrazowanej marki. Z drugiej strony; nazwy wraz z logotypami warto przygotować również w sytuacji, gdy planowane jest skierowanie ich do badań focusowych jako elementy słowno-graficzny, a nie tylko słowny.

Zapraszamy do pobierania i korzystania; brief można otworzyć klikając poniższą grafikę z jego pierwszą stroną. I oczywiście – zachęcamy do przesyłania wypełnionych briefów na adres: info@nazywamy.com – na pewno dobrze na nie odpowiemy.

brief_logo_2

Related Posts

Leave a Comment