Jak samemu stworzyć nazwę firmy?

Home / blog / Jak samemu stworzyć nazwę firmy?

Chcesz sam stworzyć nazwę firmy? Poznaj 7 ważnych zasad, czyli kolejna publikacja na łamach serwisu Nowy Marketing.

Tak: wiemy, że nie zawsze jest budżet na to, aby skorzystać z naszych usług. Wiele, albo i większość startupów, na początku swojej drogi liczy każdą złotówkę – zwłaszcza gdy są zakładane ze środków własnych założycieli. Znamy to doskonale, dlatego na łamach Nowego Marketingu właśnie opublikowaliśmy poradnik podsumowujący na co należy zwrócić uwagę, gdy samemu tworzy się nazwę firmy. A dokładniej: podajemy w nim 7 zasad głównych namingu, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę. Tekst się zaczyna tak, a link do niego znajduje się poniżej:

Uznałeś, że jeszcze nie czas zlecać agencji namingowej stworzenia nazwy dla twojej marki. Dopiero zaczynasz, masz ograniczony budżet, nie wiesz czy oferta przyjmie się na rynku – rozumiemy. Poniżej kilka rad na temat tego, czego należy unikać, a na co zwrócić uwagę, aby samodzielnie wykreować sensowną nazwę dla firmy lub produktu.

Artykuł można przeczytać tutaj: Chcesz sam stworzyć nazwę firmy? Poznaj 7 ważnych zasad

W maksymalnym skrócie, wymienionymi przez nas, podstawowymi zasadami namingu są:

1. Fajnie, że masz nazwisko, ale chwilowo o nim zapomnij
2. Myśl korzyścią, nie produktem
3. Geografia czasem ogranicza
4. Uważaj na trendy
5. Rozsądnie wybierz język
6. Streszczaj się
7. Bądź pewny swojego produktu

„Tylko” tyle i aż tyle. My, w ramach procesów namingowych uwzględniamy jeszcze kilka dodatkowych elementów (piszemy o nich tutaj: 11 zasad tworzenia dobrych nazw), ale już dotrzymanie wspomnianych „7 zasad głównych” powinno wystarczyć do samodzielnego wykreowania co najmniej poprawnej, nie przeszkadzającej w prowadzeniu biznesu nazwy. Zapraszamy do czytania!

 

Related Posts

Leave a Comment