Naming z tradycją – to znów jest modne

Home / blog / Naming z tradycją – to znów jest modne

Popularność małych browarów, rodzinnych zakładów usługowych (najlepiej takich: „od pokoleń”) i manufaktur stale rośnie. Nic więc dziwnego, że pojawiają się również nowe nazwy firm… właśnie… nie do końca nowe.

Wszystko co masowe systematycznie traci zainteresowanie w oczach konsumentów (przynajmniej tych zamożniejszych, a co za tym idzie – cennych). To z kolei wymusza na marketingowcach zmiany w obrębie nie tylko strategii i projektowania, ale też namingu. Nieprzypadkowo coraz częściej pojawiają się więc nazwy, które chętnie nawiązują do tradycji i sugerują długoletnią historię marki.

Przykład? Od niedawna smakosze piwa mogą się raczyć nowym piwem oferowanym przez Browary Lubelskie. Nazwano go „Browar Parowy Vetter”, co wyraźnie nawiązuje do tradycji browaru. Widać, że firma chce od razu startować z wyższego poziomu marketingowego, dlatego zdecydowano się na naming, który zamiast wywoływać skojarzenia „o, kolejne, nowe piwo”, stawia raczej na trop „to pewnie jakaś stara, znana receptura”.

Ciekawe jak wielu konsumentów wierzy, że historyczny naming marki ma swoje odzwierciedlenie w procesie produkcyjnym, recepturach oraz używanych składnikach? A może faktycznie ma? Zobaczymy; na pewno będziemy śledzić wyniki sprzedaży piwa Vetter.

naming

Related Posts

Leave a Comment