Najkrótsza nazwa w Polsce?

Home / blog / Najkrótsza nazwa w Polsce?

Mam taką, małą satysfakcję, że prawdopodobnie najkrótsza, obecnie funkcjonująca w Polsce nazwa produktu, jest mojego autorstwa.

„Funkcjonująca” czyli wprowadzona i eksploatowana w znacznej skali w konkretnym, dostępnym na rynku produkcie lub ofercie. Wiem, wiem: nie mogę wykluczyć, że np. nazwy jakichś zakładek na stronach są równie krótkie (krótsze być nie mogą) jednak nie słyszałem, aby w masowej komunikacji, ktoś posługiwał się nazwą równie krótką, jak nazwa magazynu custom publishing Grupy Copernicus (co nie znaczy, że takiej nazwy nie ma, możliwe, że po prostu na nią nie trafiłem; chętnie w takim wypadku uzupełnię swoją wiedzę).

Do brzegu: w przypadku, o którym piszę, nazwa składa się z jednego tylko symbolu, a dokładniej: %. W dodatku mam podstawy twierdzić, że jest to logiczne. Grupa Copernicus to grupa kapitałowa, która specjalizuje się m.in. w funduszach inwestycyjnych, usługach brokerskich (w skład grupy wchodzi m.in. dom maklerski) oraz finansowaniu działalności firm. Czyli wszystkim tym, czego końcowym celem – z punktu widzenia klientów grupy – jest dobry % wypracowany przez zainwestowany kapitał. Proste? Proste. A wygląda na to, że się sprawdza.

Omówienie projektu nazwy „%” można oczywiście obejrzeć w portfolio na stronie nazywamy.com, dokładnie: tutaj.

 

procent1 procent2

Related Posts
Showing 3 comments
pingbacks / trackbacks

Leave a Comment