Onet.pl

Home / blog / Onet.pl

Wyróżnij się albo zgiń!” czyli kilka słów na temat namingu dla portalu Onet.pl.

Fragment tekstu:

„…Bardzo często nazwa jest wręcz kluczowa dla sukcesu firmy – twierdzi Tomasz Banasik, copywriter i redaktor kreatywny, zajmujący się m.in. namingiem (tworzeniem nazw firm, produktów itp.) i brandingiem (budowaniem świadomości marki)…

Eksperci zajmujący się zawodowo nazewnictwem, pośród najczęstszych błędów, jakie popełniają początkujący przedsiębiorcy, wymieniają m.in.: tworzenie niczym nieuzasadnionych „zrostów”, sięganie po obcojęzyczne wtręty i wyświechtane słowa-klucze. Często zdarza się także stosowanie innych, oklepanych rozwiązań – wtrącanie do nazw imion własnych i dołączanie przyrostków takich jak -pol, -hurt czy -ex . Bywa też i tak, że nazwa firmy niewiele komunikuje potencjalnym klientom lub nawet wprowadza w błąd co do profilu jej działalności.

Niektórzy, chcąc uniknąć tego rodzaju potknięć, zgłaszają się po pomoc do profesjonalisty. Czego wówczas od niego oczekują? Tomasz Banasik, zapytany o to, czy jego zleceniodawcy częściej chcą obmyślenia nazwy „bezpiecznej”, czy „odjechanej”, przyznaje, że zwykle szukają oni złotego środka…”

Cały tekst: wyróżnij się albo zgiń.

naming Onet.pl

Related Posts
naming