Hades Alior Banku

Home / blog / Hades Alior Banku

Ile razy bym nie zaglądał na konto, zawsze z uśmiechem zwracam uwagę na mały, nazewniczy niuans, który widać w linku strony.

Hades. Dokładnie tak nazywa się folder lub kategoria, pod którą znajduje się link logowania na konto Alior Banku. A dokładniej, link ten wygląda tak: https://aliorbank.pl/hades/do/LoginAlias.
Lubię i cenię ironię, aczkolwiek wolałbym wierzyć, że w banku mam troszkę więcej niż 1 obola, którego należało zapłacić Charonowi za przepłynięcie Styxu.

Tak czy inaczej – piwo temu copy, który wymyślił, że pieniądze klientów Aliora lądują w Hadesie, czyli krainie umarłych. Ironia, loża szyderców i trolling zarazem – wszystko level pro. Bo choć Hades (mit. grecka: ‘bóg świata umarłych’), od którego imienia wzięła się nazwa podziemia nieboszczyków, przez Greków uważany był za Boga wprawdzie okrutnego, ale sprawiedliwego, o tyle w późniejszych wiekach, wiążące się z nim skojarzenia ewoluowały bardziej w stronę stereotypowego władcy piekieł. Tak więc zasypywanie Hadesu oszczędnościami klientów jest pomysłem tyle zabawnym, co ironicznym i wartym tego, niezbyt przydatnego i niewiele wnoszącego do namingowej wiedzy, wpisu na naszym blogu.

Hades

Related Posts

Leave a Comment