Logo Design – red. Julius Wiedemann

Home / blog / Logo Design – red. Julius Wiedemann

Cegiełka (ponad 650 stron) z tysiącami logotypów z całego świata.

W zasadzie jest to encyklopedia logotypów. Bardzo, bardzo różnych. Jej znajomość nie wpływa może znacząco na poszerzanie wiedzy z zakresu brandingu, ale warto wziąć ją do ręki choć raz i poświęcić troszkę czasu na przyjrzenie tej bazy kilku tysięcy logotypów. Dzięki temu, można nabrać szerszego spojrzenia na to, jak niesamowicie różnorodne znaki spełniają funkcję logotypów marek.

Książka podzielona jest tematycznie, prezentując logotypy z określonych branży, kolejno: branża kreatywna, eventy i rozrywka, moda, instytucje i organizacje rządowe oraz regionalne, media, muzyka, sprzedawcy i żywność, usługi i biznes, różności. Dzięki temu „Logo Design” (wraz z jej kolejnymi częściami) może być traktowane jako szybki przegląd tego, co i jak w danej branży jest projektowane.

„…Good, well-designer logos and identities are arguably more significant than ever: they can provide brand cohesion across contexts and technologies…”

Paul Middleton – wstępniak do „Logo Design”

Twarda oprawa i wysokiej jakości, błyszczący papier. „Logo Desing” to ciężka (dosłownie – jej wagę naprawdę czuć, trzymając ją w dłoni), estetycznie wydana książka, która dobrze prezentuje się na półce. I może nawet warto po nią sięgnąć, gdy projekt zapętli się w powtarzaniu zbliżonych do siebie pomysłów; zawiera ona szeroką pulę nowych, wizualnych skojarzeń.

Książka: Logo Design
Redaktor: Julius Widemann
Słowo wstępne: Paul Middleton
Liczba stron: 664
Wydawca: TASCHEN Bibliotheca Universalis
Rok wydania: 2015

Logo Design (2) Logo Design (3) Logo Design (4) Logo Design (5) Logo Design (6) Logo Design (7) Logo Design (8)

Related Posts

Leave a Comment