Poziomo.pl

Home / blog / Poziomo.pl

Test drive nazwy. Do oceny przesłano nam domenę sklepu internetowego: poziomo.pl.

Punkt wyjścia.
Cytat za e-mailem: Nazwa ma dotyczyć sklepu internetowego z niwelatorami. Generalnie są to urządzenia do mierzenia różnic wysokości, wyznaczania poziomu, wyznaczania linii lub płaszczyzn z reguły poziomych lub pionowych. Używane są praktycznie na każdej budowie. Grupa docelowa do w głównej mierze: budowlańcy, geodeci, projektanci, drogowcy, brukarze, posadzkarze, firmy kanalizacyjne itp. Proponowana nazwa to poziomo.pl.

Test drive
Przede wszystkim: krótkie, konkretne, bardzo łatwe do zapamiętania słowo. Jest zbyt uniwersalne, aby nadawało się na nazwę firmy lub produktu, ale jako nazwa sklepu online – jak najbardziej tak. W branży powinna też szybko i dobrze kojarzyć się z funkcjonalnością produktów. Również liczba pozytywnych zwrotów frazeologicznych, jest zdecydowanie liczniejsza od zwrotów o cechach niekorzystnych.

Ważna uwaga: nazwa w materiałach zawsze powinna występować w zapisie z domeną .pl, tak jak Money.pl czy Animowany.pl.

Zalety nazwy:

  • Bardzo prosta, krótka, jednowyrazowa nazwa
  • Podstawowe słowo, łatwe do zapamiętania
  • Wolna, bardzo wartościowa domena .pl
  • Dobre, merytoryczne nawiązania do funkcjonalności urządzeń
  • Pozytywne nawiązania: „dobry poziom”, „wysoki poziom”, wprawdzie kryje się za nimi również „niski poziom”, ale dominują tutaj zwroty o znaczeniu korzystnym
  • Pozytywne synonimy: 'ranga, jakość, faza lub stopień rozwoju’

Wątpliwości:

  • Jeden, niezbyt istotny drobiazg: zwrot „trzymaj pion”, niekoniecznie poziom

Podsumowując: dobry wybór.

Dział test drive to odpowiedzi na wasze pytania dotyczące już istniejących/rejestrowanych nazw. Jeśli nie możecie się zdecydować, którą nazwę wybrać, staramy się obiektywnie podpowiedzieć, zachowując anonimowość osoby zgłaszającej nazwę do oceny.

Warunki oddania nazwy na testy do nas są dwa: wpis na jej temat publikujemy na naszym blogu oraz prosimy o przesłania potwierdzenia wpłaty (dowolnej wysokości) na konto Fundacji Gajusz, prowadzącej stacjonarne hospicjum dla osieroconych dzieci, której od zawsze przekazujemy nasz 1%.

Strona www fundacji: gajusz.org.pl

namingowy test drive

Related Posts

Leave a Comment

stolec - zły naming