Stała obsługa namingowa

Home / blog / Stała obsługa namingowa

Nieograniczona lub określona (w skali miesiąca/kwartału/roku) liczba realizacji nazw, haseł i claimów – w ramach stałego, miesięcznego wynagrodzenia. Kiedy warto podjąć taką formę współpracy?

Większość projektów namingowych to projekty jednostkowe lub ułożone w niewielki system – np. jedna nazwa B2B oraz towarzysząca jej, druga nazwa B2C. Taki podział ułatwia czasem wprowadzenie podobnej usługi do dwóch różnych kanałów sprzedaży. Względnie – drugi przykład: trzy nazwy dla klientów końcowych (każda z nazw o innym pozycjonowaniu na rynku), dedykowane do innych grup odbiorców. Inne nazwy, inne marki, ale w zasadzie, wszystkie wprowadzające na rynek taki sam, lub bardzo podobny produkt. Korzyści z takiego podejścia to dywersyfikacja ryzyka biznesowego i większe dopasowanie do potrzeb poszczególnych grup odbiorców.

Tak to działa w przypadku większych firm, powiększających portfolio produktów. Dla odmiany, większość start-upów to całkowicie nowe, pojedyncze marki. Typowy zakres realizacji, który zlecają to zwykle jedna nazwa, względnie zestaw nazwa + claim oraz (ewentualnie) główne hasło reklamowe dla kampanii wprowadzającej markę na rynek. Plus; logo, identyfikacja wizualna itp. ale to już prace, które – niezależnie od namingu –  może przejąć nasza marka-matka; agencja brandingowa NIPO.PL.

Nie znaczy to jednak, że wyceny jednostkowe to jedyny, stosowany przez NAZYWAMY.COM, model współpracy namingowej. W przypadku dużych podmiotów, wprowadzających na rynek duże liczby produktów szybkozbywalnych, najwygodniejszym rozwiązaniem jest współpraca w oparciu o stałe, miesięczny wynagrodzenie. Takie podejście skraca proces składania zamówień do negocjacji jednej, zbiorczej umowy, zamiast np.: kilkudziesięciu rocznie. Daje to również gwarancję szybkiego startu prac, ponieważ umowy długoterminowe zwykle zawierają klauzulę określającą czas odpowiedzi na kolejne zlecenie, które przychodzi już w formie e-maila.

Niezależnie od tego, jaką formą i skalę współpracy Państwo preferują – serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego portfolio, FAQ oraz ofert cenowych na realizację nazw i claimów.

 

Related Posts

Leave a Comment